Laury

1984-17.02.2014

    Początek zespołu to 1984 rok, gdzie jedną z inspiracji założenia zespołu była chęć udziału w Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach.
1985 – wyróżnienie na Ogólnopolskich eliminacjach Festiwalu Piosenki Harcerskiej we Wrocławiu
1985 – kierownik zespołu (Karol Pielok) wraz z Barbarą Chabior został wyróżniony wyjazdem na Światowy Festiwal Studentów i Młodzieży – Moskwa
1985 – wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Studenckiej „Piostur Gorol Song” ( festiwal przebiegał pod hasłem „Ludzie-kobietom” co wywołało oburzenie wśród kobiecej części zespołu)
1986 – udział w zimowych harcerskich warsztatów artystycznych w Tychach (warsztaty te typowały (nie było eliminacji) do udziału w festiwalach rangi ogólnopolskiej - jedziemy do Siedlec i Kielc!)
1986 – III nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej w Siedlcach (za przepiękne wykonanie „Orawy”)
1986 - Złota Jodła w kategorii zespołów wokalnych województwa Katowickiego na Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach (oprócz nagrody pieniężnej otrzymaliśmy nagrodę w postaci wyjazdu na Międzynarodowy Festiwal Pieśni o Pokoju – Moskwa-Soczi w doborowym towarzystwie zespołu DUB)
1987 – I miejsce na Festiwalu WOK – SONG w Knurowie
1988-1989 – III nagroda na Festiwalu Piosenki Studenckiej „CHRYPA” w Krakowie 1989/90 to czas odchodzenia z zespołu pierwszego składu do 1995 roku to przegląd różnych składów zespołu z rożnym powodzeniem.
1996 – Srebrna Jodła na Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach
1996 – Złota Nuta – Agnieszka Pielok – przyznana przez TV POLSAT – program telewizyjny „Klip klaps” w kategorii: „Nadzieja na przyszłość”
1996 – I miejsce na liście przebojów „Klip-Klaps” TV Polsat piosenki: „Ludzie gonią” a następnie „Orawa”
1997 – Srebrna Jodła na Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach
1998 – Złota Jodła na Ogólnopolskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach (Jubileuszowa – 25 edycja festiwalu)
1999 – Srebrna Nuta – Agnieszka Pielok – w Międzynarodowym Festiwalu „Majowa Nuta” w Częstochowie
2000 – III miejsce „Nowa piosenka w Starym Krakowie”
2000 – wyróżnienie na Festiwalu Wierszośpiewanie „Wyśpiewam siebie”
2001 – II miejsce na Festiwalu „Baszta”
2001 – Grand prix na Miejskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej
2002 – III miejsce na Festiwalu „Baszta”
2004 – XX lecie Zespołu „Na Szlaku” Działalność tego pokolenia zaowocowała wydaniem płyty „Tylko Górom”. Po Koncercie Jubileuszowym 20 -lecia Zespołu „Na Szlaku” nadchodzi czas nowego, piątego pokolenia. 2004 – III miejsce na Festiwalu „Chlapa”
2005 – I miejsce na Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Świętochłowicach
2005 – II miejsce na Miejskim Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej „Starochorzowska Nutka”
2005 – II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu „Kolorowe Nutki” w Siemianowicach Śląskich
2006 – I Miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Sulęcinie
2007 – wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej w Sulęcinie
2007 – II miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Poetyckim „O Złote Koło Młyńskie...” w Stargardzie Szczecińskim
2007 – I miejsce na Miejskim Festiwalu Piosenki Chrześcijańskiej „Starochorzowska Nutka” 2007 – Nagroda Prezydenta Miasta Chorzów dla Pana Karola Pieloka w dziedzinie upowszechniania Kultury
2008 – Grand Prix na XX Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej im. Henryka Hampla "Spotkajmy się w Piosence"
2009 – XXV lecie Zespołu „Na Szlaku” Z okazji Jubileuszu została wydana płyta „Jedna droga” 2009 – II miejsce na ogólnopolskim Festiwalu piosenki im. Wojtka Belona „Niechaj Zabrzmi Bukowina”
2010 – wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki im. Wojciecha Belona w Busku Zdroju
2010 – nagroda za piękne śpiewanie podczas koncertów w Nessebarze i Słonecznym Brzegu (Bułgaria)
2011 – I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Słońce, radość, piękno” w kategorii – zespoły wokalne (Bułgaria)
2012 – I miejsce dla Antoniego Machonia w kategorii instrumentalnej (gitara) na Międzynarodowym Festiwalu „Słońce, radość, piękno”(Bułgaria)
2012 – II miejsce dla Jakuba Gołysznego w kategorii wokalnej – soliści Debiut nowego pokolenia, które od października otwarło kolejne ścieżki Zespołu.
2013 – I miejsce Zespołu na Międzynarodowym Festiwalu „Gwiazdozbiory w Nessebarze” w kategorii – zespoły wokalne
2013 – I miejsce dla Jacka Talagi w kategorii instrumentalnej (gitara) na Międzynarodowym Festiwalu „Gwiazdozbiory w Nessebarze” (Bułgaria)
2013 – II miejsce dla Jakuba Gołysznego w kategorii wokalnej – soliści na Międzynarodowym Festiwalu „Gwiazdozbiory w Nessebarze” (Bułgaria)
2013 – specjalna nagroda Burmistrza Miasta Nessebar za całokształt osiągnięć kulturalnych Zespołu „Na Szlaku” podczas Międzynarodowego festiwalu „Gwiazdozbiory w Nessebarze” 

Zespół wokalny nie tylko samymi festiwalami żyje. Świadczy o tym duża liczba zaproszeń do udziału w koncertach w kraju i za granicą. Jednym ze znaczniejszych wyróżnień jest dwukrotny udział Zespołu na uroczystej świątecznej gali w Sali Kongresowej. Koncerty te były organizowane przez Telewizję POLSAT. Oprócz tego Zespół zwiedził wiele ciekawych zakątków Polski i świata, ale o tym w Historii Zespołu.